
Reactie burgemeester op nieuws omgekomen Rijssenaar: ‘Van droom, naar nachtmerrie’
AlgemeenRIJSSEN - Burgemeester Jurgen van Houdt heeft gereageerd op het nieuws van de verdrinking van een 25-jarige Rijssenaar in Brazilië. “Van een droom, naar een nachtmerrie. Wat een niet te bevatten nieuws”, zegt Van Houdt.
“We zijn er stil van, met de woorden van Psalm 62. Onze gedachten én gebeden zijn bij zijn lieve vriendin, de families, vrienden, collega’s en iedereen die door dit vreselijke verdriet in onze Rijssense gemeenschap is getroffen. We wensen iedereen heel veel kracht, sterkte en Gods onmisbare nabijheid toe in deze onvoorstelbaar moeilijke tijd.”
De boot waarin de Rijssense toerist gisteren zat, kapseisde waardoor hij te water kwam. Het ging om een boottocht bij de watervallen van nationaal park Iguaçu, op de grens tussen Brazilië en Argentinië.
Er zouden zes Nederlandse toeristen aan boord zijn geweest. Alle acht opvarenden werden uit het water gehaald. Alleen kwam de hulp voor de Rijssenaar te laat.
Volgens de Braziliaanse nieuwssite O Globo was hij op een uitje met zijn vriendin en familie. De marine en de burgerpolitie onderzoeken de oorzaak van het ongeval en het bedrijf dat de Macuco Safari-tour aanbiedt heeft de activiteiten opgeschort. Tijdens het ongeluk zou de waterstroom van de watervallen veel hoger zijn geweest dan normaal. Het is volgens de Braziliaanse site nog niet bekend of dit de oorzaak van het kapseizen is geweest.







