
Wat doet ze doar noe eigenlijk? Roelofs Metaalbewerking
AlgemeenNIJVERDAL/HELLENDOORN - Je hebt het allemaal wel eens. Dat je langs een heel mooi nieuw of zelfs oud bedrijfspand of winkellocatie rijdt en denkt: ‘Wat doet ze doar noe eigenlijk’? Wat gebeurt daar achter de deur? Wat is de historie? Wat maken ze? Wat bieden ze? In het eerste deel van deze serie krijgt u een kijkje in de keuken bij Roelofs Metaalbewerking.
Bij Roelofs Metaalbewerking, gevestigd aan de Van den Bergsweg 10 in Nijverdal, voert men de meest uiteenlopende opdrachten uit op het gebied van constructieve bouwplannen. Hun slogan is: ‘Sterk in de meest uiteenlopende opdrachten’. Men maakt hier gebruik van innovatieve machines om de opdracht voor de klant in precisie te verzorgen. “Wat doen we hier noe eigenlijk? Kort gezegd: plaatbewerking, waterstraalsnijden, Fiber lasersnijden, staalstralen, poedercoaten en lassen van staal, rvs, aluminium en messing”, aldus eigenaar Jan Roelofs (70).
![]()
Bedrijfsopvolging
Zijn opa startte ongeveer in 1930 met het bedrijf en Jan is sinds 1967 in deze bedrijfstak bezig. Op de vraag waarom hij juist dit vak heeft gekozen kan hij kort antwoorden. “Door bedrijfsopvolging rol je ‘vanzelf’ in de metaal en vorm je de jaren door zelf het bedrijf.” Sinds 1998 is Roelofs Metaalbewerking op de huidige locatie gevestigd. Momenteel werkt hier twintig man personeel. “We werken zelf ook energieneutraal want we hebben 1100 zonnepanelen op het dak liggen sinds 2017.” De projecten die men hier uitvoert vinden circa allemaal in eigen land plaats. Wie voor Roelofs Metaalbewerking kiest, kiest voor betrouwbaarheid, kwaliteit en vakmanschap. Het bedrijf is inmiddels een begrip voor velen.
![]()
Bouwkundige constructies
Roelofs Metaalbewerking is sterk in het leveren en monteren van compleet bouwkundige constructies voor zowel aannemers, bedrijven als architecten. Innovatie en vakmanschap komen hier samen. Roelofs: “Wij denken mee en elke opdracht is een uitdaging voor onze medewerkers. Wij zijn actief in constructies, dak- en wandbeplating, aankleding van bijzondere projecten, gebouwen en botenafbouw. De opdracht van onze klant is altijd in goede verhouding aangaande kostprijs versus kwaliteit, ook bij de meest complexe opdrachten. Gelukkig hebben wij weinig hinder van de coronacrisis, wij kennen de normale drukte zoals altijd. Wij hebben een vijftigtal klanten, het meest bedrijven.”
![]()
Projecten
Een aantal mooie projecten van Roelofs Metaalbewerking zijn bijvoorbeeld: Gevelbeplating bij kantoren, hekwerken in rvs bij boot- en jachtbouw onder andere cruiseschepen, weerbestendig poedercoaten bij uiteenlopende gebouwen, dakafwerking bij renovatie of nieuwbouw, zonwerende constructies: poedercoaten in RAL-kleur en nog veel meer. “Neem bijvoorbeeld onze projecten op Schiphol in samenwerking met een paar andere bedrijven aangaande de E- en F-pier zoals de gevelafwerking en dakpanelen. Of project Hoenderlo met renovatie van accommodaties op Landal Miggelerberg in Hoenderlo.” Voor verdere informatie of contact met Roelofs Metaalbewerking zie de Facebookpagina van het bedrijf of kijk op: www.roelofsmetaal.nl
Deze website geeft een kleine indruk van het leveringsprogramma, opdrachtgevers en projecten. Voor een bijzonder project of offerte, neem vrijblijvend contact op. De tarieven zijn exclusief btw en levertijden zijn in overleg.
![]()







