Olieverfschilderij 'De Bestemming' van Rijssenaar Henk Kleijer.
Olieverfschilderij 'De Bestemming' van Rijssenaar Henk Kleijer.

Schilderij ‘De Bestemming’ is gereed

Algemeen

RIJSSEN - Henk Kleijer uit Rijssen, bekend met zijn schilderijen met een Bijbelse betekenis, heeft weer een schilderij in olieverf afgerond. Hij gaf het schilderij de naam ‘De Bestemming’ (een hoopvolle toekomst). 

Kleijer maakte het schilderij naar aanleiding van de Bijbeltekst Jeremia 29:11. ‘Mijn plan met jullie staat vast, spreekt de HEER. Ik heb jullie geluk voor ogen, niet jullie ongeluk; Ik zal je een hoopvolle toekomst geven. Dit zei God tegen de Israëlieten toen ze nog 70 jaar in Babylonië moesten blijven. Een heel mensenleven dus.’ Kleijer: “Deze belofte van God geldt ook voor ons. Dat betekent niet dat je leven nu altijd soepel zal verlopen, maar Hij belooft je wel Zijn zegen.”

Nieuwe dag die komen gaat

Kleijer vervolgt: “Deze tekst heb ik in dit schilderij willen verwoorden. Jezus zegt: “Ik ben de Weg, de Waarheid en het Leven.” Als je op die weg gaat heb je vaste grond onder je voeten (Psalm 40:3). Er zitten gaten en scheuren in de weg, de weg is ruw, er kan van alles gebeuren. Je kunt vallen en struikelen, maar Hij zal je weer oprichten. Ook is de weg verlaten (je kunt je soms alleen voelen), maar weet dat Hij, Die deze belofte aan jullie gegeven heeft, altijd naast jullie loopt! De donkere wolken verdwijnen. Het nieuwe licht verschijnt. De zon, die met haar gouden kleuren schijnt, is de verwijzing naar de hoopvolle toekomst. De zonsondergang is de verwijzing naar de nieuwe dag die komen gaat!”

Opwekking 687

‘Heer, wijs mij Uw weg. En leid mij als een kind. Dat heel de levensweg, slechts in U richting vindt. Als mij de moed ontbreekt om door te gaan, troost mij dan liefdevol. En moedig mij weer aan. Heer, leer mij Uw weg. Die zuiver is en goed. Uw woord is onderweg. Als een lamp voor mijn voet. Als mij het zicht ontbreekt, het donker is. Leid mij dan op Uw weg, de weg die eeuwig is.’

Afbeelding
Allure Bouw houdt een open dag 5 uur geleden
Jan Nitert speelt op een van de fluiten.
Jan Nitert verbindt zijn hobby’s 11 uur geleden
Een vol park De Geuren vorig jaar tijdens Level 42. Het is Jasper ook dit jaar gelukt grote namen en een line-up voor iedereen te realiseren.
Evenementenweide is even Hellendoorn 13 uur geleden
Hermen Pas nodigt iedereen uit om kennis te komen maken op zaterdag 23 mei.
Van examenstress naar rijles bij Rijschool Hermen 14 uur geleden
De streekmarkt wordt zaterdag 16 mei gehouden. (Foto: Jenny ter Harmsel)
Van oldtimers tot streekproducten 15 uur geleden
Afbeelding
BoekStartdag in Bibliotheek Rijssen-Holten met Dikkie Dik op 6 juni 13 mei, 19:44
V.l.n.r. Henri Olthof, Gert Harm ten Bolscher, Jochem te Biesebeke en Niek Verhoef.
Niek Verhoef wint provinciale award voor vakmanschap 13 mei, 19:18
Afbeelding
Kerkpleinmarkt en Ganzenmarkt in Enter op 30 mei met ambacht, muziek en activiteiten 13 mei, 18:55