
Technolab Reggesteyn Rijssen is Makeblock Innovation Space
RIJSSEN - Het Technolab in Reggesteyn Rijssen is een unieke samenwerking aangegaan met Makeblock. Dit betekent dat het Technolab nu officieel een ‘Makeblock Innovation Space’ (MIS) is.
“Zowel leerlingen van het basisonderwijs maar ook vmbo-leerlingen maken in ons Technolab digitaal en lerenderwijs kennis met de nieuwste technieken en technologieën, zegt Maarten Scholten, projectleider Sterk Techniekonderwijs bij Reggesteyn. “Met MIS zijn we één van de eerste scholen in Europa waar leerlingen hun talenten in techniek kunnen ontdekken en ontwikkelen, door middel van de 7 werelden van techniek en op basis van de didactiek van onderzoekend en ontwerpend leren. Het geeft de leerlingen al onderzoekend het inzicht dat er geen grenzen zijn om allerlei technologische ideeën daadwerkelijk te ontwerpen en uit te voeren in een 100% digitale omgeving”.
Durven en doen
Makeblock biedt leerlingen en docenten open-source-platformen en digitale robotbouwpakketten. Makeblock combineert in deze bouwpakketten zowel mechanica en elektronica als softwareontwikkeling. Door zelf te experimenteren en te doen leren zij zichzelf allerlei soorten technologie aan en deze toe te passen binnen de lesstof. Aan de hand van projecten, binnen de 7 werelden van techniek, in een stimulerende community, krijgen leerlingen volop ruimte om te ontdekken en te ontwikkelen. Maar ook de fysieke ruimte in het Technolab in Reggesteyn is bijzonder uitdagend te noemen. Met een oppervlakte van 165 m2 is dit Technolab één van de grootste in Twente. Het Technolab is een inspirerende plek binnen de school waar alle technieken en technologieën aanwezig zijn en leerlingen kunnen ontdekken, durven en doen. Maarten: “Het Technolab stimuleert naast de creativiteit ook het analytisch en kritisch denken en zet leerlingen aan om complexe problemen op te lossen. Bij het Technolab is alles aanwezig om de vaardigheden van de 21e eeuw optimaal te kunnen ontwikkelen!”
-
Lablearning@Home: Wearables maken
10:00
-
Neem de tuin onder handen en maak deze klimaatbestendig
19 uur geleden
-
Webinar Groen in je buurt? Zo doe je dat!
1 dag geleden
-
DTZC hoopt Truck Run te kunnen houden
1 dag geleden
-
Maak je tuin sfeervol en zomer-klaar!
1 dag geleden
-
Ondernemen, doe je dat zelf?
2 dagen geleden
-
Unieke Rijssense versie van het bordspel Monopoly
2 dagen geleden
-
IVN organiseert fotowedstrijd Winter
2 dagen geleden
-
Rookvrij project maakt kans op prijs
2 dagen geleden
-
Spoorzoeken naar geheim van de Rijssense bossen
2 dagen geleden
1
-
Column: Jacuzzi
3 dagen geleden
-
Nieuwe ontwikkelingen, diensten en kansen!
3 dagen geleden
-
Laatste stap gemeentelijke uitvoering sociale werkvoorziening
3 dagen geleden
-
Studenten ROC lopen stage bij Buro B
3 dagen geleden
-
Only Friends, je bent goed zoals je bent
3 dagen geleden
-
TOTO en FC Twente lanceren The Stage: talent op het podium!
4 dagen geleden
-
Bewoners: het moet rustig zijn rond Canadese Begraafplaats
4 dagen geleden
-
Freek Nieuwenhuis bracht met KRR Rijssense cultuur
4 dagen geleden
-
Week van het christe-lijke boek verplaatst
4 dagen geleden
-
Bibliotheekleden kunnen nu veel online cursussen volgen
4 dagen geleden
-
Online platform Podiumkids Thuis
4 dagen geleden
-
Orgels in Rijssen (13): Psalmen en gezangen
8 dagen geleden
-
Opfriscursus oudere verkeersdeelnemers
8 dagen geleden
-
Overijssel kon lekker doorrijden in 2020
8 dagen geleden
Nieuwsoverzicht
-
Lablearning@Home: Wearables maken
10:00
-
Neem de tuin onder handen en maak deze klimaatbestendig
19 uur geleden
-
Webinar Groen in je buurt? Zo doe je dat!
1 dag geleden
-
DTZC hoopt Truck Run te kunnen houden
1 dag geleden
-
Maak je tuin sfeervol en zomer-klaar!
1 dag geleden