Karin Stegeman en Wim Nijkamp van Toerisme Rijssen-Holten.
Karin Stegeman en Wim Nijkamp van Toerisme Rijssen-Holten.

In beweging

Column

Vier jaar in dienst bij Toerisme Rijssen-Holten. Oké, in april is het precies vier jaar. Maar een kniesoor die daar over valt natuurlijk. Ik was destijds niet actief op zoek naar een nieuwe uitdaging, maar ik vond direct dat ik deze kans niet voorbij mocht laten gaan. Ik bedoel, onze omgeving is prachtig. De perfecte plek om anderen te helpen aan hun volgende avontuur, toch? Avonturen liggen hier voor oprapen. Dat is wat iedereen zou moeten weten. En dat vind ik nog steeds. 

Ik pak graag de rol van die nieuwsgierige toerist, op zoek naar nieuwe avonturen.

Ik herinner mijn eerste werkdag nog goed. Ik kreeg een inkijkje in allerlei werkzaamheden binnen de vereniging en dacht alleen maar dat die diversiteit mij wel erg aansprak. En na die eerste leuke dag op kantoor kreeg iedere bekende het te horen: vanaf nu ga ik het vrijetijdsproduct van onze gemeente op de (digitale) kaart zetten. Niet dat ze daarom vroegen, maar ik moest het gewoon even kwijt. Net zoals dat ik iedereen tipte onze website en socials in de gaten te houden. Of als ze een goed idee hebben voor een leuke fiets- of wandeltocht, dit vooral met ons moeten delen. Ook heb ik tot vervelens toe hardop gezegd dat ik zelf veel avonturen test die we on- en offline aanbevelen. Dat vind ik nog steeds één van de leukste aspecten van mijn functie. Ik pak graag de rol van die nieuwsgierige toerist, op zoek naar nieuwe avonturen. Misschien heb je mij vorige week nog zien fietsen of zien lopen met een telefoon en routekaart in de hand en heb je je afgevraagd wat ik aan het doen ben. Ik was een nieuwe route aan het testen. En weet je? Dat verveelt nooit. Veel mensen denken trouwens dat de drukste periode voor ons het toeristisch hoofdseizoen is, maar niets is minder waar.

En als ik dan toch terugblik dan vind ik het tot op de dag van vandaag leuk wanneer iemand geïnteresseerd vraagt naar onze vereniging, maar tegelijkertijd erg lastig. Want hoe geef ik in een paar zinnen een compleet antwoord op de vraag wat wij als vereniging doen. Vertel ik dan over onze verbindende, faciliterende of stimulerende rol? Zeg ik iets over hoe we consumenten en aanbieders met elkaar verbinden of hoe we samenwerking stimuleren, informeren over het actuele aanbod van het vrijetijdsproduct van Rijssen-Holten en het inspireren om daar ook daadwerkelijk gebruik van te maken? Ik probeer zo compleet mogelijk antwoord te geven en vul gaandeweg aan. Tussenstand na vier jaar: we zijn altijd in beweging.

Karin Stegeman
Content Coördinator Toerisme Rijssen
www.visitrijssenholten.nl

Afbeelding
Van Buurserzand tot Trambaanroute 5 uur geleden
Het gaat op en top gezellig worden!
Nog maar een paar tickets over voor Oktoberfest Gronau zaterdag! 20 okt, 12:09
Afbeelding
Henk Kleijer maakt schilderij ‘Vaderhart’ 18 okt, 10:48
Afbeelding
Rijsserbergcross maakt doorstart met nieuwe sponsor Storekeeper 17 okt, 17:50
Afbeelding
Leger des Heils zoekt collectanten voor buurtwerk 17 okt, 13:19
Afbeelding
Massale mannenzang met bekende musici 17 okt, 09:52
Afbeelding
s.v. Rijssen JO17-1 kampioen na overtuigende overwinning 17 okt, 07:46
Afbeelding
EHBO Rijssen viert trouwe leden en zet in op reanimatie 16 okt, 19:54