De vleesveekeuring in Enter gaat verhuizen van het plein in het centrum naar manege 't Leijerweerd.
De vleesveekeuring in Enter gaat verhuizen van het plein in het centrum naar manege 't Leijerweerd. Foto: Theo Janssen

Vleesveekeuring naar ‘t Leijerweerd

Nieuws

ENTER - “Omdat we de veiligheid van de bezoekers niet meer kunnen garanderen op dat terrein, hebben we ervoor gekozen de vleesveekeuring te verplaatsen naar manege ‘t Leijerweerd”, zegt Lidwien van de Riet van Stichting Commissie Vleesvee Enter. Voorgaande jaren werd deze keuring altijd tijdens de Paarden- en Ponymarkt gehouden. Op het plein bij de kerk.

“Je hebt natuurlijk te maken met dieren”, benadrukt ze. “En omdat het steeds drukker wordt met bezoekers, kunnen we de veiligheid van de deelnemers en het publiek niet meer waarborgen. Het werd op dat plein gewoon te vol.” De eisen worden volgens haar elk jaar weer aangescherpt. “De deelnemers geven ook aan dat ze op het plein de consumenten kunnen laten zien wat vleesvee is. Dat is wel heel erg jammer.” Maar op de nieuwe locatie is ook iedereen welkom.

Met pijn in het hart heeft de commissie dan uiteindelijk toch de knoop doorgehakt. “We hebben er lang over nagedacht, maar toch voor ‘t Leijerweerd gegaan.”

Al eerder verplaatst

Overigens geen onbekend terrein voor de vleesveekeuring. In 2022 werd de keuring al eens uitgesteld en verplaatst. “Het was te heet om deze te houden op het plein. En zo kwamen we bij toeval terecht bij ‘t Leijerweerd.” Deze plek beviel erg goed. “Hier is veel meer ruimte.” Daarom is nu weer voor deze locatie gekozen. 

Andere datum

Wel op een andere dag dan de jaarmarkt, die donderdag 7 augustus wordt gehouden. Er is gekozen voor zaterdag 16 augustus. “Mede ook op verzoek van de deelnemers”, geeft ze aan. “Velen zijn op die donderdag in de bouwvak nog op vakantie. En dan geven ze aan: ‘Blijf ik daarvoor thuis of niet?’ Om genoeg animo te houden, vooral onder de jongere deelnemers is ervoor gekozen om te kiezen voor de laatste zaterdag van die vakantie.”

Deelnemers komen uit het hele land naar Enter om mee te doen. “Ik schat zo’n 40 tot 50 deelnemers. Zij nemen gezamenlijk zo’n honderdtwintig dieren mee.” 

Net als op het plein, is het evenement bij de manege ook gewoon buiten. “Dat is het mooie van de zomer, dat je het buiten kunt houden.”

Om het evenement op die zaterdag op het plein te houden, is volgens Lidwien geen optie. “Dat krijgen we met de gemeente niet rond, wat vergunning betreft.” Ze hoopt nu dat het publiek de vleesveekeuring ook bij de manege weet te vinden. “Iedereen is daar ook van harte welkom!”

Publiekstrekker

De organisatie van de Paarden- en Ponymarkt vindt het spijtig dat de vleesveekeuring niet meer op het plein wordt gehouden. “We hebben de marktmeester gesproken en die vond het erg jammer dat we gaan vertrekken. Want het is toch onderdeel van de markt en een publiekstrekker.”

Afbeelding
Jaarlijkse orgel- en beiaardwandeling in centrum van Rijssen 9 minuten geleden
Afbeelding
Scouts uit Rijssen en Enter verkopen oliebollen voor reis naar Polen 16 uur geleden
Afbeelding
Vier Holtenaren te gast bij College Tour Holten 20 uur geleden
Afbeelding
Mensink Schoonmaak neemt na 45 jaar afscheid van Herman van Eden 20 uur geleden
Jaap en Dicky Thalen-Ten Cate met wethouder Erik Wessels (foto: Coen van Hoevelaak)
‘Geven en nemen en elkaar vrijlaten’ 21 uur geleden
De Twente Zangers houden een open repetitie op donderdag 29 oktober in het Parkgebouw.
De Twente Zangers nodigen zangers uit voor een open repetitie 23 uur geleden
Afbeelding
Nightrun door winkels en bedrijven WINACTIE 23 uur geleden
Afbeelding
Van Buurserzand tot Trambaanroute 21 okt, 12:43