
Kerstmannen lopen voor een toegankelijker Dorpstuin Het Sportdal in Holten
NieuwsHOLTEN - De Santa Run in Holten keert op vrijdag 12 december terug tijdens de kerstmarkt. De Rotaryclub Bathmen-Holten organiseert voor de tweede keer deze feestelijke loop, waarbij deelnemers verkleed als kerstman door het dorp trekken. De opbrengst gaat dit jaar naar Dorpstuin Het Sportdal, een ontmoetingsplek voor inwoners van Holten en omgeving.
Opbrengst voor toegankelijker dorpstuin het sportdal
Het doel van de Santa Run is om de dorpstuin beter toegankelijk te maken voor alle bezoekers, ook voor mensen die minder mobiel zijn. De opbrengst wordt gebruikt voor de aanleg van een rolstoelvriendelijk hoofdpad, verhoogde bloembakken en schaduwrijke zitplekken. Zo blijft de tuin een plek waar iedereen kan genieten en samen kan tuinieren.
Start van de inschrijving en deelnamekosten
Tijdens de Diepe Hel Holterbergloop in Nijverdal werd de actie officieel afgetrapt. Vrijwilligers deelden flyers uit aan het publiek en de website holten.rotarysantarun.nl is inmiddels geopend. De inschrijving is gestart. De deelnamekosten bedragen 15 euro voor volwassenen en 12,50 euro voor kinderen. Iedere deelnemer ontvangt een kerstmannenpak met muts, baard en een medaille. Wie nog een kerstmannenpak van vorig jaar heeft, kan dat opnieuw gebruiken; de deelnamekosten blijven gelijk en de volledige opbrengst gaat naar het goede doel. Onderweg worden chocolademelk of glühwein geschonken en bij de finish wacht een oliebol. Muziekgroepen zoals de Hoolter Deerns en dweilorkest De Braandheultjes zorgen voor extra sfeer langs de route.
Steun voor sportverenigingen in holten
De Santa Run levert niet alleen steun op voor de dorpstuin, maar ook voor lokale sportverenigingen. Clubs ontvangen vijf euro per deelnemer die namens hun vereniging meeloopt. Daarmee kunnen verenigingen hun kas versterken.
Creatieve kerstoutfits en sinterklaascadeaubon
De organisatie moedigt deelnemers aan om in originele kerstoutfits te verschijnen. Zelfgemaakte kostuums, zoals rendieren of kerstbomen, zijn welkom. Bedrijfs- of sportkleding is niet toegestaan. Voorafgaand aan de loop wordt een rode loper uitgerold en mogen deelnemers hun outfit tonen op een korte catwalk. Wie iemand een sportief cadeau wil geven, kan via de website een Sinterklaascadeaubon kopen voor deelname aan de Santa Run.
Statiegeldactie voor dorpstuin het sportdal
Inwoners die het goede doel willen steunen zonder mee te lopen, kunnen lege flessen en blikjes inleveren bij de Aldi, Albert Heijn of Plus. Het statiegeldbonnetje kan worden gedeponeerd in de speciale inzameldozen bij de kassa. De opbrengst gaat volledig naar Dorpstuin Het Sportdal.
Oproep voor verlichting langs de route
Langs het parcours aan de Enkweg is verlichting nodig over een afstand van ongeveer 420 meter. Bewoners of bedrijven die kunnen helpen, kunnen contact opnemen via e-mailadres seuterskoopman@gmail.com onder vermelding van ‘verlichting’.







