Mathay Kahraman viel in de rust in voor Letsion. Hij hielp zijn ploeg naar de overwinning met een prima invalbeurt.
Mathay Kahraman viel in de rust in voor Letsion. Hij hielp zijn ploeg naar de overwinning met een prima invalbeurt.

Strijd en succes: s.v. Rijssen overwint s.v. Almelo met 3-2 in thuiswedstrijd

Sport

RIJSSEN - De wedstrijd tussen s.v. Rijssen en s.v. Almelo vond plaats op zaterdag 9 november op Sportpark ‘t Opbroek, twee teams die aan elkaar gewaagd waren. De enerverende wedstrijd bood het publiek volop spanning en onverwachte wendingen. De wedstrijd begon om 14.45 uur, iets later dan gepland.  

In de eerste twintig minuten hadden de spelers van Rijssen moeite om grip te krijgen op het spel van Almelo, dat eenvoudig de bal rond liet gaan. Almelo wist tweemaal te scoren, maar beide doelpunten werden wegens buitenspel afgekeurd. Na 13 minuten deed s.v. Rijssen voor het eerst mee in de aanval, met een afstandsschot van Jansen dat net naast ging.

Kansen volgden een kwartier voor rust, waarbij Almelo twee keer dichtbij een doelpunt kwam. Een schot in de korte hoek werd gestopt door doelman Loohuis en een tweede poging ging, via de verdediging en de handen van Loohuis, over de achterlijn. De daaropvolgende corner bleef zonder resultaat. Ondanks de druk van Almelo wist s.v. Rijssen de score te openen. Een combinatie tussen Frank Averesch en Jansen leidde ertoe dat Achterkamp vrij kwam te staan, waarna hij overtuigend binnenschoot en de stand op 1-0 bracht. Deze voorsprong bleek een belangrijke opsteker voor het team van Rijssen, dat met 1-0 de rust inging.

In de tweede helft hield Almelo het balbezit, terwijl s.v. Rijssen optimaal profiteerde van individuele fouten bij de tegenstander. Een fout in de 65e minuut gaf Frank Averesch de kans om Hoevink diep te sturen, die beheerst de 2-0 maakte. Almelo leek aangeslagen, en Rijssen maakte gebruik van de verwarring. Vijf minuten later bracht een verlenging van Hoevink de bal bij Jansen, die de kans benutte voor de 3-0, waarmee de wedstrijd grotendeels beslist leek.

In de 77e minuut wist Almelo toch nog te scoren na balverlies van Rijssen. Een aanvaller kwam vrij voor de keeper en bracht de spanning lichtjes terug. Het publiek op Het Opbroek bleef gespannen, hoewel Almelo weinig kansen meer wist te creëren. Een afstandsschot van 40 meter leverde enkel een corner op. In de laatste seconden maakte s.v. Almelo nog een treffer, die vooral voor de statistieken was.

Met deze overwinning behaalt het team van trainer Noordergraaf drie waardevolle punten, waarmee het in de 4e klasse aansluiting houdt bij de bovenste helft. De volgende uitdaging is de uitwedstrijd op zaterdag 16 november tegen GFC, opnieuw een belangrijke confrontatie. Deze wedstrijd begint om 14.30 uur in Goor. 

Afbeelding
‘Pelmolen wordt wereldberoemd!’ 13 uur geleden
De Canadese Begraafplaats in Holten.
Nieuwe website en activiteiten bij Canadese Begraafplaats Holten 14 uur geleden
Afbeelding
Rijssen-Holten vertelt haar eigen verhaal 14 uur geleden
Rijssen staat zaterdag bol van het wielrennen. Zo is er de Ronde van Overijssel en Doortrappen. Kinderen kunnen meedoen aan de de Dikke Banden Race.
Wielerdag: koers, fietstips en kinderwedstrijden 29 apr, 19:46
Mientje Koopman zit klaar om de nieuwe aanbouw te openen.
Opening aanbouw van Oudheidkamer Hoolt’n 29 apr, 18:46
Vooral bij de senioren krijgt Badminton Club Holten er leden erbij.
BC Holten viert 50-jarig jubileum 29 apr, 10:22
Afbeelding
Laureatenconcert van Rijssense Muziekschool 28 apr, 20:50
Afbeelding
Futsallers Excelsior’31 sluiten seizoen af met 5-5 tegen FC Botafogo in Eindhoven 28 apr, 19:26