
Oldtimer bromfiets meeting De HogeWal
UitgaanRIJSSEN - Een oldtimer bromfiets meeting vindt plaats op zaterdag 28 september, waar bromfietsen uit vervlogen tijden centraal staan. Alle merken bromfietsen zijn van harte welkom op dit evenement. Van Avaros tot Zündapp.
Nederland kent een rijke bromfiets historie, omdat de brommer veelal het enige vervoermiddel was na de oorlog. Geweldige verhalen komen er dan ook voorbij bij de meetings. Ook Rijssen kent een bromfietshistorie, omdat in de jaren vijftig de Boy bromfiets in Rijssen werd gemaakt. Deze prachtige bromfietsen waren niet alleen voor de Nederlandse markt, maar werden ook naar andere landen verkocht.

Helaas is het doek eind jaren vijftig gevallen voor de Boy-fabriek. Er zijn nog maar een paar exemplaren overgebleven. Bromfietsverzamelaar Jacob Lindenberg heeft er enkele in zijn verzameling en komt deze showen deze dag. Verder zal er ook een mooie Rijks-Politie DKW aanwezig zijn, dit was de gevreesde bromfiets waar menig bromfietsfanaat het zweet van uitbrak vroeger. Maar de echte techneuten wisten ze wel voor te blijven met hun Italianen, die overigens ook te bewonderen zijn. Kortom, deze bromfiets meeting mag u niet missen!
Heeft u ook een bromfiets staan? Kom hier dan ook mee naar het plein toe. Wel graag even van tevoren aanmelden. Dit kan via mailadres info@elfstedentoertocht.nl of telefonisch via Arjan Pas 06-11156081. Er zal voor de liefhebbers ook een toertocht zijn. Dus er valt voldoende te praten over rijdend cultureel erfgoed.
Komt u ook brommers kieken? Dit kan vanaf 11.00 uur tot 20.00 uur op het plein voor Winkelcentrum de Hogewal aan de Walstraat 50 Rijssen. Deze Bromfiets Meeting wordt mede mogelijk gemaakt door Winkelcentrum de HogeWal, Autobedrijf Steza Rijssen, Hart van Rijssen, Valk Tweewielers Daarle en de vele Bromfietsliefhebbers.








