Ineke Kleinjan, Ernst-Jan ten Hove en Monique Harmsen drijvende krachten achter kunstmarkt.
Ineke Kleinjan, Ernst-Jan ten Hove en Monique Harmsen drijvende krachten achter kunstmarkt.

Kunst en kuiern: centrum staat een hele dag in teken van kunst

Uitgaan

RIJSSEN - Het centrum van Rijssen staat zaterdag 12 oktober geheel in het teken van kunst. De dag biedt een kunstmarkt, een expositie, demonstraties en optredens van straatartiesten, waarbij de winkels geopend zijn tot 17.00 uur.

Ineke Kleinjan, Ernst-Jan ten Hove en Monique Harmsen hebben na het succes van voorgaande jaren, in samenwerking met de Ondernemersvereniging HABI, opnieuw een kunstmarkt opgezet. De kunstmarkt vindt plaats op het Schild, midden in het centrum van Rijssen, van 11.00 tot 17.00 uur. De diverse schilderkunst staat centraal, met gezellige standjes die een directe interactie tussen kunstenaar en publiek mogelijk maken. Bezoekers krijgen de kans om live demonstraties bij te wonen, waarin wordt getoond hoe kunstwerken ontstaan.

Aan de kunstmarkt nemen diverse kunstenaars deel, ieder met een unieke stijl. Harry Baron toont figuratieve schilderwerken gemaakt met een paletmes, terwijl Arend ter Steege figuratieve schilderkunst en stillevens in olieverf presenteert. Amanda Slagman richt zich op kunstwerken op steigerhout, en Ineke Slooijer brengt realistische schilderwerken in olieverf. Linda Hukema laat haar talent voor portrettekenen in potlood zien, en Coby Verlosser toont eveneens realistische olieverfschilderijen. Chris ter Harmsel maakt schilderwerken met een paletmes en Patrick van der Burg biedt abstracte kunst met structuur. Henk Kleijer presenteert schilderijen met een religieuze boodschap, uitgevoerd in olieverf, terwijl Monique Harmsen mixed media portretten maakt met acrylverf. Ernst-Jan ten Hove legt zich toe op figuratieve schilderkunst en dierenschilderijen in olieverf, en Ineke Kleinjan brengt kleurrijke kunstwerken op doek, uitgevoerd in acrylverf.

In het voormalige ING-bankgebouw op de begane grond wordt een expositie ingericht met werken van de deelnemende kunstenaars. Ook deze expositie is vrij toegankelijk voor het publiek. Voor kinderen is er de mogelijkheid om creatief aan de slag te gaan in een overdekte stand. Hier kunnen zij hun eigen knutselwerkjes maken, waaronder schilderijtjes met behulp van een verfcentrifuge. Aan het einde van de activiteit mogen ze hun creaties mee naar huis nemen.

Tevens is er in de middag een bijzondere activiteit met de Zeepbellen Elf, die met haar magische nectar de mooiste zeepbellen maakt en kinderen uitnodigt om samen de grootste bellen te creëren.

Ga voor meer informatie naar winkeleninrijssen.nl.

Hans Maat komt naar het Kulturhus in Notter.
Bijeenkomst Groeien naar Eenheid met Hans Maat 4 uur geleden
Hanneke Kroon en Fré Wighers bij het monument. (foto: Coen van Hoevelaak)
Organisatie van herdenking 15 augustus zoekt spreker 9 uur geleden
Afbeelding
Hangjongeren achter bosjes 23 mei, 14:51
De Máximatunnel is een van de locaties die als onveilig worden aangemerkt.
‘Ook kijken naar sociale onveiligheid’ 23 mei, 09:52
Cas Valk in actie tijdens een eerdere wedstrijd voor de Dutch Masters of Motorcross. (foto: Coen van Hoevelaak)
Motorcrosser Cas Valk breekt bovenbeen 22 mei, 20:48
Het was een spannende wedstrijd tussen BZSV en s.v. Rijssen. Waarbij de Rijssenaren uiteindelijke aan het langste eind trokken.
Wissel zorgt voor winst s.v. Rijssen 22 mei, 15:34
Rond kerk de Bevervoorde wordt een gezellige verkoop gehouden.
Gezellige verkoop rond de kerk van Bevervoorde 22 mei, 14:54
Jong en oud genoot van Koningsdag. Wat is er dan lekkerder om daar een koud biertje bij te drinken? Toch bleken ook minderjarigen soms een pilsje mee te pakken.
Minderjarigen aan de drank tijdens Koningsdag 22 mei, 14:48