
Bezoek de Beleefweek in de herfstvakantie
UitgaanREGIO - Van 18 tot en met 26 oktober 2025 staat het gebied Sallandse Heuvelrug en Twents Reggedal in het teken van natuur, cultuur en streekbeleving tijdens de jaarlijkse Beleefweek. De Beleefweek is hét moment om de veelzijdigheid van het gebied op een unieke manier te ontdekken.
Geniet van de magische herfstsferen: het kleurrijke bos met paddenstoelen, het boerenlandschap in de ochtendmist en de rivier Regge omringt met dauw bedekte spinnendraden. Op een van de heuveltoppen raak je in vervoering van de adembenemende vergezichten.
Voor gezinnen, natuurliefhebbers en buurtbewoners
IVN Natuureducatie en de partners in het gebied organiseren in samenwerking met de gastheren en -vrouwen een week boordevol natuurbelevingsactiviteiten voor jong en oud. Ga mee met een van de paddenstoelenexcursies, fiets een ontdekkingstocht met lekkers uit de streek, ga op boerderijexpeditie of ga op zoek naar de schaapskudde. Kijk voor het complete aanbod op: www.sallandseheuvelrug.nl/beleefweek
![]()
In de Beleefweek kun je op 25 oktober meedoen met het Loopfiets Holten Avontuur. (foto: Beleef Rijssen-Holten)
Ontdek het landschap vol karakter!
Ontdek in de beleefweek het verhaal van het gebied Sallandse Heuvelrug & Twents Reggedal met daarbinnen het Nationaal Park De Sallandse Heuvelrug. Ontstaan toen zo’n 150.000 jaar geleden een enorme ijsmassa de grond opzij duwde, waardoor 16 heuvels met prachtige uitzichten ontstonden. Daartussen kronkelt de charmante Regge die het omliggende landschap met boerderijen, statige landgoederen, levendige dorpskernen en vijf natuurgebieden van Europese topklasse met elkaar verbindt. Van Ommen tot Diepenheim en van Raalte tot Wierden: overal ontdek je iets nieuws.
Wat kun je doen in gemeente Rijssen-Holten?
In Rijssen-Holten maak je een ritje in de trein, een vaart over de Regge of combineer een prachtige wandeling met lekker eten. Uniek tijdens de Beleefweek is het Loopfiets Holten Avontuur op 25 oktober. Rustig wandelen en tot de snelheid bereiken van een fiets is een belevenis om eens samen te doen met vrienden of familie. Starten kan vanaf 10.00 uur bij de Holtense Poort.







