
Nieuwe expositie in het Diessenplas
VerenigingenHOLTEN - Negen leden van de Holtense Beeldende Kunstenaars (VHBK) exposeren tot 30 april een selectie van hun werken in het woonzorgcentrum Diessenplas. Deze expositie, met focus op twee dimensionale kunst, is ontstaan op initiatief van de Oudheidkamer Holten.
De expositie biedt een gevarieerd overzicht van tweedimensionale kunst, met werken van Arda Vincent, Ans Schimmel, Henk Los, Henny van Wieringen, Jannie Broekhuis, Marjan Staritsky, Titia Galema, Yvonne Brandt en Gerard Snippert. De kunstenaars presenteren hun werk in verschillende stijlen en materialen.
![]()
Jannie Broekhuis schildert in olieverf op doek en vindt haar inspiratie in de natuur. Henny van Wieringen experimenteert met acrylverf, met het landschap als belangrijkste bron van inspiratie. Arda Vincent en Ans Schimmel werken eveneens met acrylverf, waarbij Arda het paletmes gebruikt voor een dynamisch effect dat haar werk een bijna driedimensionale uitstraling geeft. Henk Los combineert canvas met gladde plaatmaterialen voor zijn acrylschilderijen.
Marjan Staritsky toont haar zogenaamde ‘droomkleedjes’, kunstwerken van vilt en mixed media, terwijl Yvonne Brandt haar tekeningen in fineliner en kleurpotlood laat zien. Titia Galema probeert in haar kleurrijke schilderijen een poëtische sfeer te vangen. Gerard Snippert presenteert onder andere een schilderij van het historische Sikkenstraatje in Holten, een plek die in een gedicht van Mans van Sangel
![]()
De expositie is gratis te bezoeken en is te vinden aan de linkerkant bij binnenkomst van het Diessenplascomplex, in de gang op de begane grond richting Carduus. Sommige werken zijn te koop. Bezoekers zijn van harte uitgenodigd om tijdens koffietijd een kopje koffie te drinken in de expositieruimte. Bezoek voor meer informatie ook: www.vhbk.nl.







