De zomermuseumdagen met kinderspelen voor kasteel de Oosterhof. Alle zes woensdagen staat het springkussen van de Brandweer Twente op het voorterrein van het kasteel.
De zomermuseumdagen met kinderspelen voor kasteel de Oosterhof. Alle zes woensdagen staat het springkussen van de Brandweer Twente op het voorterrein van het kasteel. Foto: Jan Joost

Zomermuseumdagen met kinderpodcast brandweer

Algemeen

RIJSSEN - De zomermuseumdagen gaan op woensdag 19 juni van start op het voorterrein van kasteel de Oosterhof aan de Kastellaan 1 in Rijssen. De toegang tot de activiteiten op het voorterrrein van 11.00 tot 16.00 uur is gratis. 

Het programma voor de zes zomermuseumdagen zit vol activiteiten voor jong en oud. Alle actiedagen staat het springkussen van de Brandweer Twente op het voorterrein. Er zijn nostalgische kinderspelen, maar ook is er op 19 juli ‘s middags om 15.00 uur de presentatie van de vrolijke kinderpodcast over de brandweer ‘Blussen met je neus ertussen’. Ontmoet om de Bevelvoerders Jansen en De Vries. Lach en zing met ze mee!  

Van de Hulst

Verder is er de mobiele klompenmakerij uit Enter. Kinderen kunnen sleutelhangers maken, maar ook houten snijplanken. In het kasteel en in het Koetshuis is de expositie over de bekende kinderboekenschrijver W.G. van de Hulst te zien. Er draait in het Koetshuis een tekenfilm van De Soete Suikerbol en in de kleine expositieruimte in het Koetshuis worden kinderverhalen voorgelezen. Het programma met alle attracties is te vinden op de website www.rijssensmuseum.nl.